W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady śniegu/1, Zawieje/zamiecie śnieżne/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność: od godz. 12:00 dnia 16.03.2018 r. do godz. 24:00 dnia 16.03.2018 r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm.

Jednocześnie prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego wschodu, powodujący w dzień zawieje a w nocy również zamiecie śnieżne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Opady śniegu 80%, zawieje/zamiecie śnieżne: 80%

Początek formularza

Dół formularza