W ramach Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES przyznawane są roczne stypendia dla rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Wnioski są przyjmowane do 20 marca.

- program_pomocy_dzieciom.jpg

Program Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Najbardziej potrzebującym rodzinom przyznawane jest roczne stypendium oraz pomoc w innych formach. Rusza właśnie realizacja IV edycji Programu. Wnioski o przyznanie stypendium na lata 2016/2017 przyjmowane są do 20 marca. Tutaj znajduje się więcej informacji na temat stypendium.

Szczegółowe informacje oraz dostęp do aplikacji umożliwiającej złożenie wniosku znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl