Powiat leszczyński otrzyma blisko 20 tys. zł dotacji na zakup sadzonek drzew miododajnych. Nasadzenia odbędą się jesienią br.

 baner

 

 

We wtorek 1 maja br. przez powiat leszczyński przejedzie XXVIII już rajd rowerowy „Majówka z ABC”. Tysiące mieszkańców wyruszy w trasę, która powiedzie ich z leszczyńskiego rynku przez Nową Wieś, Pawłowice, Dobramyśl i Łoniewo do Osiecznej.

Informujemy, że Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie prowadzi nabór i przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej na stanowiska w nowo formowanym 125 batalionie lekkiej piechoty w Lesznie.

Ogłoszenie Starosty Leszczyńskiego o wszczęciu postępowania w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w Wojnowicach działka nr 72, której stan prawny jest nieuregulowany.

Spółka Colas Polska układa nawierzchnię asfaltową na drodze z Zaborówca do Brenna. To część  największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi w Krzycku Małym z budżetu państwa. W przypadku negatywnej oceny inwestycja zostanie sfinansowana tylko przez powiat, gminę Święciechowa i spółkę Werner Kenkel.

W Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestniczyło w nim 136 uczniów w kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Nagrody laureatom wręczał m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

W Szczyrku odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo stanowiący eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.