Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 28 września br. XXXIII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie na pl. Kościuszki.

Grupa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyła w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie.

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim ziemskim wynosi 3,6 proc., znacznie poniżej średniej wojewódzkiej – wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak dokonał odbioru utworzonego stanowiska pracy dla niepełnosprawnej mieszkanki powiatu. Co najmniej przez trzy lata będzie pracowała w spółce Lespin w Lesznie.

Ogłoszenie Starosty Leszczyńskiego o wszczęciu postępowania w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości położonych w gminie Osieczna obręb Wojnowice, oznaczonych w ewidencji gruntów działkami nr 52, nr 59, nr 584/2 oraz nr 67/1, których stan prawny jest nieuregulowany zawierające zawiadomienie wydane w trybie art. 10 kpa

We Włoszakowicach rozegrano Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów i weteranów light-contact im. Pawła Mikołajczaka. Prestiżowe zawody wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Powiat leszczyński planuje w 2018 r. przebudować drogę z Włoszakowic do Boszkowa i wybudować wzdłuż niej ścieżkę rowerową. Wniosek o dofinansowanie wartej 5 mln zł inwestycji został złożony w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotację na organizację VII regionalnych rozgrywek sportowych o Puchar Starosty Leszczyńskiego w Rydzynie.

W Nowej Wsi w gminie Rydzyna trwają początkowe prace przy budowie ścieżki rowerowej Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. To jedno z trzech zadań wartego 9,2 mln zł projektu, w ramach którego w ciągu roku powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.