Kapitan żużlowców Fogo Unii Leszno Piotr Pawlicki i ich trener Piotr Baron zostali zwycięzcami plebiscytu tygodnika Panorama Leszczyńska na najpopularniejszego sportowca i trenera regionu leszczyńskiego w 2017 r.

Wyróżnienie starosty Jarosława Wawrzyniaka dla najpopularniejszego sportowca powiatu leszczyńskiego otrzymał warcabista Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno).

Organizowany przez tygodnik Panorama Leszczyńska już po raz 39 plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera regionu leszczyńskiego (do 1999 r. województwa leszczyńskiego) to najbardziej prestiżowa forma uhonorowania zawodników i szkoleniowców przez kibiców. Po raz pierwszy gala plebiscytu została zorganizowana w Teatrze Miejskim w Lesznie, przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, w tym wielu sportowców, działaczy, sponsorów. Powiat leszczyński, który tradycyjnie współfinansował plebiscyt jako skuteczną formę promocji przez sport, reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Ubiegłoroczne drużynowe mistrzostwo Polski żużlowców Fogo Unia Leszno zaowocowało triumfem przedstawicieli tego klubu zarówno w klasyfikacji sportowców, jak i trenerów.  Największe uznanie kibiców znalazł kapitan zawodników z Leszna Piotr Pawlicki. Drugie miejsce zajął koszykarz Jamalex Polonia 1912 Leszno Kamil Chanas, a trzecie Renata Tomczak (szermierka, IKS Leszno). Najpopularniejszym trenerem został Piotr Baron, trener leszczyńskich żużlowców, przed Łukaszem Grudniewskim (koszykówka, Jamalex Polonia 1912 Leszno) i Maciejem Wieruckim (piłka  ręczna, MKS Real Astromal Leszno). Wyróżnienia na scenie Teatru Miejskiego wręczali prezydent Leszna Łukasz Borowiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i redaktor naczelny tygodnika Panorama Leszczyńska Robert Lewandowski.

Organizatorzy plebiscytu przyznali także wyróżnienia specjalne. Za partnerstwo prywatno-publiczne przy budowie obiektów sportowych uhonorowano Urząd Miasta Leszna i Football Academy. Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał nagrodę specjalną za propagowanie sportowego trybu życia. Za sponsoring sportowy wyróżnienie dostała firma Stainer. Specjalne wyróżnienie z rąk  starosty Jarosława Wawrzyniaka dla najpopularniejszego sportowca powiatu leszczyńskiego odebrał  warcabista Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno)

Wyniki Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera regionu leszczyńskiego w 2017 r.

Najpopularniejsi sportowcy

1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno), żużel

2. Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno), koszykówka

3. Renata Tomczak (IKS Leszno), szermierka