Pierwszy kwartał roku to okres składania w urzędach skarbowych rocznego zeznania podatkowego PIT. Starostwo Powiatowe przygotowało ulotkę informującą, dlaczego warto rozliczyć PIT zgodnie z miejscem zamieszkania. Zachęca też do wysyłania deklaracji lub wniosku o sporządzenie zeznania przez urząd skarbowy drogą elektroniczną.

Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców powiatu leszczyńskiego, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w swoim regionie, a jako miejsce zamieszkania wskazali swoją gminę. Nie wiąże się to z obowiązkiem zmiany meldunku, a co za tym idzie wymianą dokumentów czy ponoszeniem dodatkowych kosztów, ale dzięki temu ok. 50 % odprowadzonego podatku dochodowego od osób fizycznych wróci w postaci nowej drogi czy chodnika. Znaczna część z podatku płaconego przez mieszkańców wraca do gminy i powiatu i w prosty sposób przekłada się na realizację nowych inwestycji. Dzięki temu podatki wpłyną tam, gdzie rzeczywiście mieszkamy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.szybkipit.pl/start

Znajdują się tam aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów oraz informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet.

{gallery}2018/artykuly/Leszno_PIT,width=250,height=250,resize_images=1,ratio_image=1,images_new=1{/gallery}