Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej w Krzycku  Małym w gminie Święciechowa. Inwestycja ma zostać wykonana do końca sierpnia br.

Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym zakończy kilkuletnie inwestycje infrastrukturalne w tej miejscowości. W latach 2016-2017 na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie i gminy Święciechowa zbudowano tam sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Obowiązkiem inwestorów było przywrócenie na ich koszt nawierzchni asfaltowej. Aby znacząco poprawić stan drogi w Krzycku Małym zarządca drogi, czyli powiat leszczyński, postanowił wykonać generalną przebudowę drogi w tej miejscowości. Uwzględniając znaczącą część postulatów składanych przez mieszkańców samorząd powiatowy wykona dodatkowo także na niektórych odcinkach tej drogi odwodnienie i ułoży krawężniki. Warto dodać, że w 2016 r. ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzyła jezdnię na odcinku od granicy Krzycka Małego do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice. Wykonano także przebudowę kanalizacji deszczowej. Łączna wartość poniesionych dotąd przez powiat wydatków to ok. 380 tys. zł.

ZDP ogłosił przetarg na przebudowę drogi w Krzycku Małym. Zakres prac obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nawierzchni, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej. Szacunkowy koszt planowanej przebudowy to 2,1 mln zł.

Zarząd Dróg Powiatowych czeka na oferty do 22 lutego br. Zwycięzca przetargu na wykonanie prac będzie miał czas do końca sierpnia br.