Leszczyński informator kształcenia ponadgimnazjalnego tworzony jest co roku w celu zebrania w jednym miejscu informacji o możliwościach kształcenia w regionie po ukończeniu gimnazjum. Zebrane w nim będą oferty wszystkich szkół, a w nich poszczególnych klas profilowanych. Informacje te pozwolą uczniom, nauczycielom i rodzicom na dokładne przeanalizowanie oferty edukacyjnej. Gimnazjaliści rozpoczynając nowy etap edukacji muszą zdawać sobie sprawę, że wybór szkoły ponadgimnazjalnej często rzutuje na całe życie. Podjęcie świadomych decyzji dotyczących dalszej nauki i pracy zawodowej jest bardzo istotne i ważne. Informator to także narzędzie dobrych praktyk dla każdego szkolnego doradcy zawodowego.