W ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole”" w hali sportowej we Włoszakowicach odbyły się mistrzostwa szachów szybkich – finał wojewódzki. Rozgrywkom przyglądał się, a po wyłonieniu zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczył puchary i medale wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

W turnieju startowało około 100 zawodników, 15 drużyn szkolnych z Wielkopolski. Turniej odbył się na dystansie 7 rund w tempie 15 min na partię dla zawodnika. W turnieju osobna klasyfikacja drużyn dotyczyła powiatu leszczyńskiego. Najlepsi w powiecie okazali się uczniowie z ZSO Włoszakowice.

Rozgrywki zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Polskiego Związku Szachowego. Turniej finałowy odbędzie się w czerwcu br. w Warszawie. Wszystkim, którzy zakwalifikowali się do finału serdecznie gratulujemy. Zawody współfinansował powiat leszczyński.

Klasyfikacja: Województwo Wielkopolskie

Drużyny sześcioosobowe

1.ZSO Włoszakowice: Markiewicz Kamil, Włodarczyk Julia, Adamski Mateusz, Owsianna Lena, Włodarczyk Dominik, Mierzyńska Blanka;

2.SP 3 Swarzędz: Michalak Emanuel, Kochaniak Dawid, Rutawski Włodzimierz, Henka Wiktoria, Mikołajczak Maria, Rutawska Antonina;

3.SP Lusowo: Biesiada Piotr, Surma Dominika, Skupniewicz Aleksy, Iwanow Zuzanna, Uryga Marek, Kornacka Maja.

Klasyfikacja Województwo Wielkopolskie

Drużyny czteroosobowe

1.ZSO Włoszakowice: Jagodzik Marcin, Pasichnyk Taisiia, Wachowski Julian, Apolinarska Agata;

2.SP Lusowo: Radecki Franciszek, Duszyński Krzysztof, Najmowicz Aleksander, Tłuczek Tymon;

3. Społeczna Szkoła Podstawowa Jarocin: Prymka Konrad, Hałas Malwina, Szumilewicz Michał, Werbliński Wojciech.

Powiat Leszczyński

1.ZSO Włoszakowice: Owsianna Lena, Włodarczyk Julia, Mierzyńska Blanka, Adamski Mateusz;

2.SP 2 Leszno: Prałat Stanisław, Tomaszewska Kalina, Merda Aleksander, Majorek Daniel;

3.SP Pawłowice: Mruk Mikołaj, Mrukowski Michał, Pietrzykowski Filip, Grzegorzewska Karolina.

Klasyfikacja indywidualna:

1.Mierzyńska Blanka ZSO Włoszakowice

2.Apolinarska Agata ZSO Włoszakowice

3.Michalewicz Zuzanna ZSO Włoszakowice

{gallery}2018/artykuly/Wloszakowice_Szachy,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}