Komenda Miejska Policji w Lesznie zorganizowała w Rydzynie debatę społeczna dla mieszkańców gminy Rydzyna. Uczestniczył w niej m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Tegoroczna debata odbyła się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Miała charakter ewaluacyjny, bo policjanci przypomnieli złożone przez mieszkańców wnioski i postulaty podczas ubiegłorocznego spotkania i przedstawili stopień oraz sposób ich realizacji. Zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie nadkom. Sławomir Glapiak i zastępca naczelnika Wydziału Prewencji kom. Krzysztof Kubiak omówili stan bezpieczeństwa w gminie Rydzyna oraz zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W trakcie debaty wypowiedzieli się także starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak i burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek, przedstawiając m.in. najbliższe plany inwestycyjne w gminie oraz dziękując policjantom Zespołu Dzielnicowych w Rydzynie za aktywną służbę na rzecz lokalnej społeczności.