W tegorocznym programie edukacyjnym powiatu leszczyńskiego „Zielona szkoła” uczestniczy 21 szkół. Na jego organizację w budżecie samorządu zaplanowano blisko 15 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Lesznie już po raz dziewiąty jest organizatorem programu edukacyjnego „Zielona szkoła”.

- Dzięki zajęciom w plenerze nie tylko upowszechniana jest wiedza o przyrodzie, ale przede wszystkim propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie – wzrasta poziom świadomości ekologicznej dzieci - informuje Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Zajęcia odbywają się w ośrodkach edukacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie, Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Nadleśnictwa Karczma Borowa.

W tym tygodniu w „Zielonej szkole” uczestniczą uczniowie szkół podstawowych ze Świerczyny, Drobnina, Osiecznej, Dłużyny, Bukówca Górnego, Jezierzyc Kościelnych i Wijewa. W ośrodku edukacyjnym Nadleśnictwa Włoszakowice uczniowie z Bukówca Górnego dowiedzieli się, jak ważne są lasy dla całego ekosystemu. W zajęciach towarzyszyli uczniom starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

{gallery}2018/artykuly/Zielona_szkola_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}