W Wijewie odbył się koncert muzyki chóralnej "Tobie śpiewamy Polsko" zorganizowany przez stowarzyszenie Działajmy Razem z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość połączona była z obchodami 90-lecia powstania chóru ,,Hejnał” z Wijewa.

Chór "Hejnał" ma na swoim koncie wiele wyróżnień oraz prestiżowych nagród. W jubileuszu towarzyszyły mu zaprzyjaźnione zespoły z powiatu leszczyńskiego m.in. chóry z Włoszakowic, Rydzyny, Długich Starych, Kąkolewa oraz goście z dalekiego Siedliska.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom. Koncert był pierwszą imprezą z cyklu, która rozpoczęła gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie wpiera finansowo powiat leszczyński

Fot. Gmina Wijewo, elka.pl