Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Bezpieczni w sieci" organizowanego dla uczniów szkół klas VI powiatu leszczyńskiego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Rydzynie.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowało Starostwo Powiatowe w Lesznie. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak obecny na podsumowaniu, pogratulował zwycięzcom i wyróżnionym oraz wręczył im nagrody.

Jest to druga edycja konkursu przeprowadzanego w ramach profilaktyki dotyczącej uzależnień - "Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych". Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z sieci oraz kształtowanie u uczniów postaw asertywnych wobec zjawiska cyberprzemocy i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do nowych technologii i internetu.

Do poradni wpłynęło 45 prac z siedmiu szkół powiatu leszczyńskiego. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace oraz przyznała wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom  konkursu podziękowano za przygotowanie prac i przyznano upominki, przekazane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Nagrody zdobyli:
I miejsce – Agnieszka Białasik kl. VI  Szkoła Podstawowa Krzycko Wielkie,
II miejsce – Maria Kostrzewa kl. VI b  Szkoła Podstawowa Rydzyna,
III miejsce – Natalia Lipowy kl. VI Szkoła Podstawowa Bukówiec Górny.

Wyróżnienia zdobyli:
Jakub Buchwald kl. VI b Zespół Szkół Kąkolewo,
Julia Tomaszewska kl. VI b Szkoła Podstawowa Rydzyna,
Karolina Śmieszała kl. VI  Publiczna Szkoła Podstawowa Pawłowice,
Kacper Kamiński kl. VI Szkoła Podstawowa Bukówiec Górny
Magdalena Sajbura kl. VI a ZSO Włoszakowice
Oliwia Tadeusz kl. VI Zespół Szkół Świerczyna

{gallery}2018/artykuly/Poradnia_psychol_konkurs,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}