15 lutego br. w Starostwie odbyło się kolejne spotkanie Pedagogów Powiatu Leszczyńskiego. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność nieletnich. Algorytm postępowania w przypadku demoralizacji”.

Na zaproszenie odpowiedziało liczne grono specjalistów, bowiem każdemu pedagogowi do kompetentnego wywiązywania się z powierzonych mu zadań potrzebna jest interdyscyplinarna wiedza, która obejmuje również podstawy prawa, w tym te jego uregulowania, które dotyczą odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zebranych z tematyką zapoznali:

- Marzena Kasińska , Jakub Radoła i Remigiusz Wawrzyniak z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,

- Paweł Kysiak- sędzia Sądu Rejonowego w Lesznie,

- Karol Knop-kierownik Zespołu Kuratorskiego w Lesznie.

To spotkanie potwierdziło konieczność utrzymywania stałej, bieżącej współpracy w zakresie profilaktyki zagrożeń miedzy szkołą a policją.