W niedzielę 17 kwietnia br. w Bukówcu Górnym odbędzie się finał XX konkursu „Mówimy gwarą”. To jedna z najciekawszych imprez organizowanych w powiecie leszczyńskim.

Jubileuszowy, dwudziesty, konkurs „Mówimy gwarą” zapowiada się bardzo interesująco. Główni organizatorzy, kierowane przez Zofię Dragan Stowarzyszenie Bukówczan MANU oraz Zespół Szkół w Bukówcu Górnym, do uczestnictwa zaprasza uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Na podstawie nagrań wyłania finalistów, których występy na żywo ocenia w finale jury konkursowe. Co roku rywalizację młodzieży ogląda kilkuset widzów. W trakcie imprezy tradycyjnie występuje Kabaret Dziura z Bukówca Górnego.

- To jedna z najważniejszych imprez kulturalno – edukacyjnych w powiecie leszczyńskim, od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem zarówno jego młodych uczestników, jak i publiczności. Dlatego też powiat wsparł organizację imprezy 3 tys. zł z naszego budżetu – informuje Katarzyna Kamińska, naczelnik wydziału spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Finał konkursu „Mówimy gwarą” rozpocznie się 17 kwietnia o godz. 15 w sali wiejskiego domu kultury w Bukówcu Górnym. Patronat nad konkursem objął wielkopolski europoseł Andrzej Grzyb.