Uczniowie podstawówki z Jezierzyc Kościelnych zajęli dwunaste miejsce w finale ogólnopolskim turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trzydniowe zawody rozegrano w Krośnicy w województwie opolskim.

Uczniowie podstawówki oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych najpierw wygrali w Lesznie powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego. Potem młodsza z drużyn wygrała finał wojewódzki we Wrześni. W nagrodę uczniowie Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych reprezentowali Wielkopolskę w finale krajowym.

W Krośnicy drużynę z Jezierzyc Kościelnych tworzyli Wiktoria Gorzelniak, Julia Kuśmierek, Miłosz Jankowiak i Kacper Zadworny, a opiekunem był dyrektor szkoły Mariusz Zakrzewski. Finał krajowy reprezentująca Wielkopolskę reprezentacja zakończyła na 12 miejscu. Indywidulanie najlepsza była Wiktoria Gorzelniak, zajęła 25 miejsce.

W związku z udziałem uczniów z Jezierzyc Kościelnych w finale i promocją powiatu leszczyńskiego w kraju, starostwo powiatowe ufundowało im dresy, w których występowali w zawodach i w gali finałowej.

{gallery}2016/artykuly/Turniej_bezpieczenstwa_final_Opole_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}