W Starostwie Powiatowym w Lesznie podsumowano konkurs plastyczny „Inny nie znaczy gorszy – tolerancja łączy ludzi”. Laureatom i ich opiekunowie otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Konkurs plastyczny zorganizowała Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie. Zgłoszono prawie 40 prac z jedenastu szkół powiatu leszczyńskiego. Najwięcej – osiem – było autorstwa uczniów Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Osiecznej.

Komisja konkursowa składająca się z pracowników poradni przyznała pierwsze miejsce Patrykowi Krzyżańskiemu z klasy VIb Szkoły Podstawowej w Rydzynie. Drugie miejsce zajęła Martyna Homska z klasy VIb Zespołu Szkół w Osiecznej, a trzecie – Adrian Lichy z klasy VI Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie.

W konkursie wyróżniono także prace Anny Piotrowiak z kl. VI Zespołu Szkół w Pawłowicach, Justyny Lehmann z kl. VIa Szkoły Podstawowej w Wijewie, Bartosza Jarczewskiego z kl. VI Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, Marty Mateckiej z kl. VI Szkoły Podstawowej w Kaczkowie i Zuzanny Fajfer z kl. VI Szkoły Podstawowej w Rydzynie.

Laureaci konkursu oraz ich opiekunowie odebrali nagrody z rąk wicestarosty Roberta Kasperczaka i dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Iwony Lipowy.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_konkurs_plastyczny_PPPP_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}