Spółka Strabag od soboty 2 lipca br. układa nawierzchnię asfaltową na drodze powiatowej z Leszna do Dąbcza. Na czas wykonywania tych prac zamknięty został na niej ruch drogowy.

Wykonawca przebudowy drogi powiatowej rozpoczął jeden z ostatnich etapów inwestycji. Od soboty, od strony krajowej „piątki”, na poszerzonej do sześciu metrów jezdni trwa układanie nawierzchni bitumicznej. W ubiegłym tygodniu nawierzchni asfaltowej doczekała się już ścieżka rowerowa na odcinku przebiegającym w obszarze leśnym.

Układanie ostatniej warstwy nawierzchni potrwa jeszcze kilka dni. Czas zakończenia prac zależy od pogody. Strabag zadeklarował, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, droga będzie znów przejezdna do soboty 9 lipca br.

Droga do Dąbcza jest modernizowana tylko w części. Początkowy, półkilometrowy odcinek od skrzyżowania z krajową „piątką” będzie przebudowany w ramach budowy węzła „Dąbcze”. To część budowy odcinka drogi ekspresowej S5 od węzła Leszno Południe do węzła Kaczowo. Do jesieni 2018 r., w ramach tej inwestycji, powstanie także tzw. zaborowski łącznik, czyli droga z wiaduktem nad torami kolejowymi linii Poznań – Wrocław od S5 do obecnej „piątki”. W kosztach budowy łącznika partycypują samorządy, w tym powiat leszczyński.