W Święciechowie rozpoczęto remont chodnika wzdłuż drogi powiatowej. Do końca sierpnia br. mieszkańcy doczekają się nowej nawierzchni na ciągach pieszych na ulicach Wolności, Szkolnej i Ułańskiej.

Spośród pięciu złożonych w przetargu ofert najtańszą okazała się propozycja firmy Willer-Bud z Nowej Wsi. Inwestycja kosztować będzie powiat 196 tys. zł, to o ok. 40 tys. zł mniej, niż szacował Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie.

- W ramach umowy wymienione zostaną nawierzchnie chodników na ulicach: Wolności, Szkolnej i Ułańskiej w Święciechowie. Wykonawca na roboty drogowe ma czas do końca sierpnia br. – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.