W leszczyńskich koszarach zorganizowano obchody Święta Wojska Polskiego. 96. rocznicę bitwy warszawskiej oprócz mundurowych uczcili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Uroczystej zbiórce żołnierzy leszczyńskich dywizjonów wchodzących w skład 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego w Czerwieńsku przewodził ppłk Dariusz Gajek, zastępca dowódcy jednostki. Przypomniał żołnierzom i zaproszonym gościom o historycznym wymiarze zwycięskiej dla Polski bitwy z 1920 r., dzięki której zatrzymano marsz Armii Czerwonej na Zachód.

Tradycyjnie z okazji Święta Wojska Polskiego uhonorowano żołnierzy pochwałami i listami gratulacyjnymi oraz nagrodzono urlopami. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów leszczyńskich dywizjonów.

W uroczystościach w koszarach uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak.