Sołtys Tomasz Adamczak, rada sołecka i koło gospodyń wiejskich zorganizowali tradycyjny festyn dożynkowy w Pawłowicach. W uroczystościach uczestniczyli wójt Krzemieniewa Andrzej Pietrula i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Dożynki w jednej z największych miejscowości powiatu leszczyńskiego tradycyjnie należą do bardzo dobrze zorganizowanych. Rozpoczęły się tradycyjnie korowodem, który przemaszerował przez wieś. Po mszy dziękczynnej za udane żniwa w intencji rolników i ich rodzin odprawionej przez pawłowickiego proboszcza ks. Jana Roszyka na placu przy sali wiejskiej rozpoczął się wielogodzinny festyn. Wystąpiły na nim m.in. dzieci z Zespołu Szkół w Pawłowicach.

W dożynkach uczestniczyli m.in. wójt Krzemieniewa Andrzej Pietrula i pochodzący z Pawłowic starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.