W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej trwa coroczny tygodniowy odpust. W środę odprawiono mszę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny z udziałem druhów strażaków z okolicznych gmin.

W nabożeństwie uczestniczyły delegacje z 40 jednostek ochotniczych straży pożarnych ze sztandarami, to prawie dwa razy więcej, niż rok temu. Głównym koncelbransem uroczystej mszy odprawionej w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny był ks. Maciej Grześ, kapelan strażaków powiatu leszczyńskiego.

W corocznej mszy strażackiej uczestniczyli także samorządowcy regionu leszczyńskiego: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt Lipna Jacek Karmiński, burmistrz Osiecznej Stanisław Glapiak, burmistrz Krzywinia Jacek Nowak.

{gallery}2016/artykuly/GorkaDuchowna_odpust_2016,width=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}