Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotację na organizację XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Folkloru, który zaplanowano 16-18 września br. w Rydzynie i Lesznie.

Wniosek o dotację złożyło Stowarzyszenie Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Lesznie. Zarząd powiatu przyznał 3,3 tys. zł na organizację XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Folkloru z pominięciem otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oferta taka oraz uchwała zarządu powiatu są podawane do publicznej wiadomości.

Zdecydowana większość pieniędzy z budżetu powiatu na dofinansowanie działalności kulturalnej czy sportowej jest przyznawana w otwartym konkursie ofert.

Uchwała Zarządu Powiatu Leszczyńskiego