Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła większość prac przy remoncie drogi powiatowej z Bukówca Górnego w kierunku Machcina. Gdyby samorząd zlecił te prace w przetargu, wydałby o ok. 800 tys. zł więcej.

Władze powiatu leszczyńskiego w ub.r. zdecydowały, że część remontów dróg będzie wykonywać własnymi siłami Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Ekipa remontowa ma do dyspozycji niezbędny sprzęt do wykonywania większości prac drogowych, materiały budowlane dostarczają firmy wybrane w przetargach.

Pierwszą inwestycją wykonaną przez pracowników ZDP był remont ok. 1,6 km drogi powiatowej z Bukówca Górnego w kierunku Machcina, do granicy powiatu leszczyńskiego. Prace wykonano w ciągu dwóch miesięcy.

- Po sfrezowaniu skrajnych, połamanych części nawierzchni obu stron jezdni, wykonano nową podbudowę z betonu, tłucznia i asfaltu. Droga została poszerzona z 5 do 5,5 m. Łącznie wykonaliśmy podbudowę na ok. 4700 m2 powierzchni, a nową warstwę bitumiczną ułożyliśmy na ok. 5300 m2 jezdni. Czekają nas jeszcze prace przy profilowaniu poboczy i roboty porządkowe – informuje Szymon Cieśliński, zastępca kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Prace remontowe stale wykonywało 4-5 osób, do tego trzeba dodać pracowników wykonujących prace koparką czy kierowców. Dotychczasowy koszt prac, jakie poniósł powiat na remont, to ok. 500 tys. zł. Z wyliczeń ZDP w Lesznie wynika, że gdyby roboty zlecić w przetargu, to szacunkowy ich koszt byłby wyższy o ok. 800 tys. zł.