Na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie rozegrano drużynowe i indywidualne mistrzostwa Wielkopolski strażaków w pływaniu. Honorowy patronat nad zawodami objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Strażacy rywalizowali indywidualnie w stylu klasycznym i dowolnym na dystansach 50 i 100 m, stylu motylkowym na dystansie 50 m oraz drużynowo 4 x 50 m w stylu dowolnym. Sędziami strażackich zmagań byli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie pod przewodnictwem sędziego głównego Hanny Kowalewskiej - Kamińskiej.

Najlepszymi zawodnikami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie byli Piotr Mulczyński – czwarte miejsce stylem dowolnym na 50 m i piąte miejsce stylem motylkowym na 50 m oraz Tomasz Musiał – szóste miejsce w stylu dowolnym na 100m i szóste miejsce w stylu motylkowym na 50 m.

Współorganizatorami zawodów byli Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Patronat nad zawodami objął starosta Powiatowy w Lesznie.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_strazacy_plywanie_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}