Samorząd Wielkopolski zorganizował w Poznaniu galę, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. W pierwszym z nim ogromny sukces przypadł Zespołowi Szkół w Kąkolewie, który znalazł się w pierwszej piątce wyróżnionych placówek.

Konkursy zorganizowano pierwszy raz. Celem Konkursu o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku było wyróżnienie przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Zwycięzcą konkursu zostało Gimnazjum Nr 1 w Luboniu, za sukcesem poszła nagroda finansowa w wysokości 30 tys. Jednym z czterech laureatów (nagroda 10 tys. zł) został Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie.

Celem Konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku” było wyróżnienie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, rozwijających u uczniów poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań, cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, posiadających szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze i czynnie zaangażowanych w rozwój szkoły lub placówki. Wielkopolskim Nauczycielem Roku (nagroda 20 tys. zł) został Piotr Pasik z Zespołu Szkół Nr 1 w Liskowie.