Powiat leszczyński prawdopodobnie dostanie 2,5 mln zł dotacji na warto dwa razy więcej przebudowę drogi w Wilkowicach. Wielkopolski Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Samorząd powiatowy jak co roku zabiega o pieniądze spoza swego budżetu na inwestycje drogowe. Przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach oszacowano na 5 mln zł. Zaplanowano kompleksową przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej. Projekt przewiduje przebudowę 2,7 km drogi (o szerokości sześciu metrów), budowę ciągu pieszo - rowerowego (2,5 m szerokości), przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę dwóch kilometrów kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych.

Na opublikowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 sklasyfikowano 40 wniosków. Przebudowa drogi w Wilkowicach znalazła się na 12. miejscu. Co prawda samorządy mogą się jeszcze odwołać od wyników oceny projektów, co może spowodować zmiany na liście, ale ponieważ pieniędzy na dotacje starczy dla co najmniej osiemnastu inwestycji, 2,5 mln zł dofinansowania (połowa kosztów przedsięwzięcia) dla powiatu jest prawie pewne. Przebudowa dwóch ulic jest planowana w 2017 r.