W Zespole Szkół w Górznie zorganizowano konkurs recytatorski „W świecie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Uczniowie oprócz prezentacji słownych przygotowali także ilustracje do wybranych utworów.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali znane utwory polskich poetów. Dodatkowo dzieci przygotowały ilustracje do wybranych przez siebie utworów.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wierszy stanęły dzieci podzielone na dwie kategorie. Komisja konkursowa w grupie młodszej pierwsze miejsce przyznała Ewelinie Prałat, drugie - Zuzannie Paszkowiak, a trzecie - Wojciechowi Kielichowi. W grupie starszej z kolei zwyciężył Patryk Juszczak, drugie miejsce zajął Adrian Lichy, a trzecie - Weronika Błaszyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe.