Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego władze powiatu spotkały się z osobami zajmującymi się w samorządzie leszczyńskim pomocą społeczną. Były podziękowania i kwiaty.

Dzień Pracownika Socjalnego - na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej - obchodzony jest co roku w listopadzie. To święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

Z tej okazji przewodniczący rady powiatu Jan Szkudlarczyk oraz starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i skarbnik Marcin Wydmuch spotkali się z pracownikami kierowanego przez Mateusza Juśkiewicza Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie oraz z Agnieszką Demską – Chudy, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie. Podziękowali im za trudną i nie zawsze docenianą przez mieszkańców pracę.

- Spotykam się z wieloma ludźmi w powiecie i zawsze słyszę pozytywne opinie na temat działalności PCPR w Lesznie. Ludzie podkreślają przede wszystkim kompetentność pracowników i ich otwarcie na potrzebujących – zaznaczył Jan Szkudlarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego.