Magdalena Rybicka - Dworczak, Edward Pietrzak i Anna Hrapek-Szeflińska wygrali plebiscytu Eskulap 2016 na najlepszych lekarzy rodzinnych, specjalistów oraz stomatologów. Patronat nad prestiżowym wydarzeniem objęli prezydent Leszna i starosta powiatu leszczyńskiego.

Plebiscyt Eskulap jest organizowany od kilkunastu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów regionu leszczyńskiego. W tym roku po raz pierwszy zorganizowała go redakcja tygodnika Panorama Leszczyńska i portalu www.otopanorama.pl

Pacjenci najpierw zgłosili kandydatury lekarzy na kuponach, a potem głosowali smsowo. Tradycyjnie wybierano najlepszego lekarza rodzinnego, specjalistę i stomatologa. Najwięcej głosów w pierwszej kategorii zdobyła Magdalenę Rybicka - Dworczak z Centrum Medycznego w Kościanie. Najlepszym specjalistą uznano dermatologa Edwarda Pietrzaka z leszczyńskiej poradni Dermis. Pierwsze miejsce wśród stomatologów zajęła Anna Hrapek - Szeflińska z gabinetu przy ul. Rejtana w Lesznie.

Wyróżnieni laureaci otrzymali statuetki, część z nich sfinansował powiat leszczyński. Plebiscyt tradycyjnie odbył się pod patronatem starosty leszczyńskiego i prezydenta Leszna. Statuetki i nagrody wręczali prezydent Łukasz Borowiak i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Eskulap_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}