W Lipnie zorganizowano czwartą edycję Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Sala Gminnego Ośrodka Kultury rozbrzmiała muzyką w interesujących interpretacjach.

Ponad stu uczestników przeglądu rywalizowało w pięciu kategoriach. Jury nagrodziło 15 solistów i zespołów, przyznano także wyróżnienia. Wśród solistów klas I-III szkół podstawowych zwyciężyła Anna Katarzyńska, klas IV-VI – Anna Prałat, a gimnazjów – Agata Frąckowiak. Wśród zespołów wokalnych pierwsze miejsce jury przyznało duetowi Julia Molicka i Zofia Feliczak, a wśród zespołów wokalno – instrumentalnych – grupie Fani Boga.

Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie, a nagrody dla uczestników współfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie. W uroczystym zakończeniu uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Lipno_koledy_pastoralki_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}