Leszczyńska straż pożarna podsumowała drugą edycję konkursu „Czad i ogień. Obudź czujność”. Fundatorem części wręczonych nagród było Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego obiektów mieszkalnych pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” zorganizowała drugą edycję konkursu, którego celem było m.in. przybliżenie mieszkańcom Leszna i powiatu leszczyńskiego zagadnień związanych z bezpieczeństwem pożarowym w obiektach mieszkalnych oraz sposobów postępowania w celu wyeliminowania zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania zamieszczone an stronie internetowej komendy miejskiej straży pożarnej.

W konkursie uczestniczyło 110 osób, nagrody – gaśnice i czujniki tlenku węgla - otrzymało 11 osób. Zakup czujników sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie, a gaśnic – Urząd Miasta Leszna. Nagrody wręczono w Komendzie Miejskiej PSP w Lesznie.