Pięć firm złożyło oferty w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lesznie na przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Najtańsza - spóółki Strabag - to prawie 4,8 mln zł. Największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu ma rozpocząć się w lipcu i zakończyć w październiku.

Przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach oszacowano na 5 mln zł. W przetargu na tę inwestycję złożono pięć ofert. Najtańsza z nich – spółki Strabag – to prawie 4,8 mln zł. Trwa sprawdzania kompletności złożonych dokumentów i jeśli wybrana zostania właśnie ta oferta, to powiat wyda na przebudowę połowę tej kwoty, resztę stanowić będzie dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Kompleksowa przebudowa ulic Dworcowej i Święciechowskiej podzielona została na cztery etapy. Inwestycja powiatowa zostanie wykonana po zakończeniu wymiany sieci wodociągowej i przyłączy przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. W najbliższym czasie samorząd podpisze porozumienie z inwestorem tych prac, w którym określony zostanie m.in. termin zakończenia prac wodociągowych oraz rodzaj zabezpieczeń powiatu na wypadek jego niedotrzymania.