Prawie sześć godzin trwał gminny przegląd piosenki dziecięco – młodzieżowej w Drobninie. Na scenie wystąpiło prawie stu uczestników. Fundatorami nagród byli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W gminnym przeglądzie uczestniczyli uczniowie reprezentujący szkoły w Garzynie, Pawłowicach i Drobninie oraz dzieci z przedszkola w Krzemieniewie. Oprócz solistów swoje umiejętności prezentowały zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Najliczniej obsadzona była kategoria wiekowa 8-10 lat, w której występowało 24 uczniów. Jury oceniając występy brało pod uwagę m. in. dobór repertuaru do wieku wykonawcy, dykcję i technikę wokalną, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii do lat siedmiu zwyciężyła Maria Stróżyńska (Krzemieniewo), w kategorii 8-10 lat - Natalia Matuszak (Drobnin), w kategorii 11-13 lat - Roksana Glapiak (Drobnin), w kategorii 14-16 lat - Kornelia Rutkowska (Drobnin). W kategorii zespołów wokalnych klas I-II zwycieżył zespół z SP w Drobninie, wśród zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych Zespół Kwartet z Drobnina. Nagroda Grand Prix przypadła Zespołowi Słoneczko z Drobnina.

Organizatorem przeglądu był Zespół Szkół w Drobninie. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, wójt gminy Krzemieniewo Andrzej Pietrula, p.o. dyrektora szkoły w Drobninie Elżbieta Juskowiak oraz koordynatorka i jednocześnie organizatorka przeglądu piosenki Elżbieta Cieśla.

fot.Mariusz Cwojda

{gallery}2017/artykuly/Drobnin_przeglad_piosenki_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}