Komendant miejski policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak zorganizował w Rydzynie debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w Rydzyńskim Ośrodku Kultury.

Debata była okazją do wymiany informacji między mieszkańcami a policją na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podczas spotkania mówiono głównie na temat przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości m. in. w Kłodzie, Rojęczynie, Tworzanicach i na ul. Wolności w Rydzynie oraz propozycji zamontowania progów zwalniających. Z przedstawionych przez policję danych wynika jednak, że gmina Rydzyna należy do najspokojniejszych w powiecie leszczyńskim.

W spotkaniu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek. Starosta poinformował o planowanych w tym roku inwestycjach w gminie Rydzyna – budowie ciągu pieszo-rowerowego od Dąbcza do Nowej Wsi, a następnie w kierunku Kąkolewa i Osiecznej, co przejściowo utrudni ruch i może rodzić dodatkowe niebezpieczeństwa w miejscach wykonywania prac drogowych.

Fot. Ł.Domagała