Ponad 20 osób uczestniczyło w X Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym „Za Kotarą”, zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Lesznie. Statuetki dla laureatów konkursu współfinansował budżet powiatu leszczyńskiego.

Konkurs zorganizowany w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie przebiegał jednoetapowo. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach. W prezentacjach konkursowych uczestniczyło 23 uczestników z dziesięciu szkół z miejscowości: Poznań, Wrocław, Leszno, Gostyń, Rawicz, Milicz, Tarnowo Podgórne, Zbąszyń, Szamotuły i Turek.

Jury konkursu w składzie prof. Anna Organiszczak (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Agnieszka Liman i Agnieszka Wachowicz wyłoniło sześciu laureatów: Weronikę Nowotarską (PSM Turek), Zuzannę Satanowską (POSM Poznań), Dominika Krajewskiego (PSM Gostyń), Annę Gicalę (PSM Szamotuły), Wiktorię Muszyńską (PSM Leszno) i Jakuba Chwastyniaka (PSM Leszno) oraz wyróżniło pięć osób.

Laureaci otrzymali statuetki oraz dyplomy laureata, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Starostwo Powiatowe w Lesznie współfinansowało organizację konkursu, a statuetki wręczał przewodniczący rady powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_szkola_muzyczna_za_kotara_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}