Tradycyjna rowerowa Majówka z ABC zgromadziła w tym roku ok. 9 tys. uczestników. Trasa wiodła z Leszna drogami powiatu leszczyńskiego na lotnisko w Strzyżewicach, gdzie zorganizowano festyn.

Dzięki słonecznej, bezdeszczowej pogodzie, 27 edycja rowerowej majówki mogła odbyć się bez przeszkód. W tym roku jej uczestnicy mieli do pokonania ok. 30 km, z rynku w Lesznie przez Święciechowę, Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Zbarzewo, Niechłód, Piotrowice, ponownie Święciechowę do mety na lotnisku.

Nagrodę dla najstarszej uczestniczki rowerowej majówki otrzymała 66-letnia Barbara Michalska z Rydzyny, dla najstarszego mężczyzny - 91-letni Henryk Skrzypek z Leszna. Najmłodszym uczestnikiem rowerówki jadącym na rowerze z rodzicami był niespełna 15-miesięczny Mikołaj Krupka z Rydzyny, a najmłodszym jadącym na swoim rowerze był 6-letni Wojtek Hauza z Wilkowic.

Tradycyjny piknikowy finał rowerówki zorganizowano na lotnisku w Strzyżewicach. Rowerzyści tradycyjnie otrzymali grochówkę. Organizację majówki współfinansował powiat leszczyński.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2017/artykuly/Leszno_majowka_ABC_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}