We Włoszakowicach zorganizowano 50. Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego – VII Konkurs Pieśni i Arii.

W jubileuszowym konkursie uczestniczyły 23 osoby. Jury pod przewodnictwem kierownik katedry wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil po dwuetapowych przesłuchaniach przyznało pierwsza nagrodę Karolinie Filus (sopran) z Akademii Muzycznej w Krakowie. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Maciejowski (tenor), absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu i doktorant Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a trzecią - Michał Janicki (baryton) z UMFC w Warszawie.

Pierwsze wyróżnienie, w tym za najlepsze wykonanie utworów Kurpińskiego, zdobyła Dagmara Kołodziej (sopran) z Akademii Muzycznej w Katowicach, a drugie wyróżnienie – Aleksandra Pokora (sopran) z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wyróżnieni artyści wystąpili w koncercie laureatów prowadzonym przez kierownika artystycznego konkursu Andrzeja Wizę i zaprezentowali pieśni i arie z konkursowego repertuaru. Akompaniowali przy fortepianie Laura Kluwak-Sobolewska, Szymon Musioł i Olga Tsymbaluk.

Poza występującymi w koncercie laureatów jury wyróżniło również Julię Mech (AM Poznań), Beatę Kantorovą (AM Kraków), Elizę Kierepkę (AM Poznań) i Rafała Żurka (UMFC Warszawa).

Głównym organizatorem konkursu było Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach. Wicestarosta Robert Kasperczak wręczył Karolinie Filus nagrodę starosty leszczyńskiego.

Fot. A.Apolinarski

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_koncert_arie_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}