Po raz dziewiąty w Boszkowie przeprowadzono akcję „Czyścimy Jezioro Dominickie". Ok. 450 osób zebrało dwa pełne kontenery śmieci. Akcję finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Głównym organizatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami i sponsorami. Dotychczas w ramach „Czyszczenia Jeziora Dominickiego” zebrano blisko 19 ton śmieci, kolejne trafiły do kontenerów w sobotę.

W tym roku bazą akcji był Ośrodek Sadyba – to stamtąd wywieziono dwa kontenery śmieci. W akcji uczestniczyło ok. 450 osób, w tym 40 płetwonurków. Zbieranie odpadów zakończyło wspólne zdjęcie, biesiada i festyn. W akcji uczestniczyli radni powiatu leszczyńskiego oraz starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Fot. J.Kuik

{gallery}2017/artykuly/Boszkowo_czyszczenie_jeziora_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}