Ponad 100 gimnazjalistów ze szkół powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w IV edycji programu „Jestem kibicem przez duże K”. Pozytywne zachowania kibicowskie młodzież prezentowała podczas meczu żużlowego Fogo Unia Leszno - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa.

„Jestem kibicem przez duże K” to program wdrożony przez policję, propagujący właściwe zachowania kibicowskie. Został stworzony z przekonaniem, że doping na stadionie nie musi polegać na wykrzykiwaniu negatywnych i obraźliwych haseł, na demolowaniu trybun, czy wszczynaniu bójek. Doping ma wspomagać drużynę, której kibicujemy, ma być zabawą i uczyć pozytywnych zachowań.

18 czerwca br. na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie podczas meczu ligowego pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Włókniarzem Vitroszlif CroosFit Częstochowa zrealizowano czwartą edycję programu „Jestem kibicem przez duże K”. Uczestniczyło w niej blisko 300 uczestników, ubranych w biało – niebieskie barwy, którzy promowali kulturalne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem policji, klubu Fogo Unia Leszno oraz władz samorządowych, w tym powiatu leszczyńskiego. Starostwo Powiatowe w Lesznie sfinansowało zakup biletów dla 116 uczniów ze szkół w Lipnie, Rydzynie i Pawłowicach.

fot. KMP Leszno

{gallery}2017/artykuly/Leszno_kibic_Unia_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}