W dniach 19-20 sierpnia br. w Wilkowicach odbędzie się XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. To największa w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Organizacja będzie dofinasowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Organizatorzy zapowiadają udział 180 wystawców, którzy zaprezentują ok. 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym przeszło 200 ciągników. Zabytkowe traktory mają przyjechać z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii.

Wilkowice traktorey 2017