Trwa przebudowa drogi powiatowej Garzyn – Górzno i budowa ścieżki rowerowej wzdłuż części tej trasy. Inwestycja potrwa do końca września br.

Spółka Drogbud Gostyń wygrała dwa przetargi na przebudowę ok. 2,3 km drogi powiatowej z Garzyna (od skrzyżowania z krajową „dwunastką”) do Górzna oraz na budowę ścieżki rowerowej od Garzyna do Górzna. Koszt pierwszej inwestycji to ok. 1,3 mln zł, a drugiej – ok. 500 tys. zł.

Firma wykonała dotąd prace drogowe w Garzynie, wykonano chodniki i ułożono pierwszą z dwóch warstw nawierzchni bitumicznej. Obecnie wykonawca kończy podobny zakres prac w Górznie. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie ścieżki rowerowej między tymi miejscowościami. Inwestycja obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do sześciu metrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę kanalizacji deszczowej i wymianę nawierzchni chodników.

{gallery}2017/artykuly/drogi_Garzyn_Gorzno_2017_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}