W Bukówcu Górnym odbyły się tradycyjne dożynki wiejskie, w tym roku połączone z Konkursem Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków. W uroczystościach uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

Dożynki rozpoczął tradycyjnie korowód bryczek, którym mieszkańcy i goście przejechali przez całą miejscowość. Za część obrzędową odpowiadał miejscowy Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz, wystąpił także Kabaret Dziura. Za rolniczy trud mieszkańcom podziękowali sołtys Bukówca Górnego – radny powiatu leszczyńskiego Tadeusz Malepszy, wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra i starosta leszczyński Jarosława Wawrzyniaka.

Dożynki były połączone z Konkursem Kapel Dudziarskich im. Floriana i Piotra Ratajczaków, w którym uczestniczyły kapele z całej Wielkopolski. Po ogłoszeniu wyników publiczności zaprezentowały się kapela dudziarska Manugi (koncert jubileuszowy) i Kapela Po Zagonach.

Fot. L.Matuszewska ABC