Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak dokonał odbioru utworzonego stanowiska pracy dla niepełnosprawnej mieszkanki powiatu. Co najmniej przez trzy lata będzie pracowała w spółce Lespin w Lesznie.

Pracodawca, który przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudni osobę niepełnosprawną, zarejestrowaną jako bezrobotna albo poszukująca pracy, może otrzymać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Wniosek o refundację wydatków pracodawca składa w starostwie powiatowym właściwym ze względu na miejsce zarejestrowania osoby niepełnosprawnej.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał z Sebastianem Nowakiem, prezesem spółki Lespin z Leszna, umowę w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla niepełnosprawnej mieszkanki powiatu leszczyńskiego. Firma zatrudniła pracownicę, która będzie obsługiwać zakupione z pieniędzy PFRON urządzenia pralnicze – pralnicowirówkę wysokoobrotową i suszarkę bębnową.

Starosta Jarosław Wawrzyniak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Lesznie Mateusz Juśkiewicz oraz prezes spółki Lespin Sebastian Nowak dokonali odbioru urządzenia w siedzibie firmy.