Umowa na przebudowę ul. Wilkowickiej w Lesznie oraz przedłużenie jej do węzła Święciechowa na drodze ekspresowej S5 została podpisana. Inwestycję będzie współfinansowana z budżetu Unii Europejskiej, a razem z Lesznem i gminami Lipno i Święciechowa będzie ją finansował także powiat leszczyński.

Miasto Leszno oraz partnerzy samorządowi – powiat leszczyński, a także gminy Lipno i Święciechowa - otrzymały ok. 12,2 mln zł dotacji na projekt „Budowa drogi powiatowej łączącej drogę S5 - Węzeł Święciechowa z wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Wilkowickiej w Lesznie nad linią kolejową Poznań-Wrocław”. Inwestycję wykona do końca lipca 2018 r. spółka Strabag za ok. 17,5 mln zł. Wkład własny projektu sfinansują cztery samorządy, w tym powiat leszczyński wyda na ten cel 500 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji nowa droga – poza granicami Leszna – uzyska status powiatowej i będzie utrzymywana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W uroczystym podpisaniu umowy przez prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka z wykonawca inwestycji uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wójtowie gmin Lipno – Jacek Karmiński i Świeciechowy – Marek Lorych.