Emeryci i renciści zostali zaproszeni na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Spotkanie dla wszystkich organiazcji emeryckich w powiecie zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Leszna przy współudziale Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego.

Spotkanie integrujące środowisko emerytów i rencistów uprzyjemnił kabaret folklorystyczny "Dziura" pod kierownictwem Zofii Dragan z Bukówca Górnego. Kabaret zaprezentował garść subkultury bukówieckiej, od lat pieczołowicie pielęgnowanej przez kolejne pokolenia mieszkańców tej wsi.

Subtelny humor i dowcip ukazujący nasze codzienne radości, troski, zmartwienia i obawy przez blisko dwie godziny bawił licznie uczestniczących w leszczyńskiej Hali Sportowej Trapez seniorów. Na koncercie byli obecni starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak z małżonką i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Dzien_Seniora_Leszno12.10,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}