II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lesznie świętowało 50-lecie swej działalności. W uroczystościach uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, który jest absolwentem tej szkoły.

Główne uroczystości odbyły się w siedzibie szkoły przy ul. Prusa. II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie to jedna z najbardziej znanych placówek edukacyjnych w regionie leszczyńskim. W ciągu 50 lat II LO mieściło się w trzech budynkach - przy Poniatowskiego, na pl. Kościuszki oraz przy ul. Prusa. Od lat uczy się w nim m.in. młodzież z powiatu leszczyńskiego.

Główna uroczystość wielotygodniowych obchodów 50-lecia LO rozpoczęła się mszą koncelebrowaną przez księży - absolwentów II LO w kościele św. Antoniego. Potem na grobach dyrektorów i nauczycieli zapalono znicze. Z okazji jubileuszu wręczono Medale za Zasługi dla II LO, otrzymały je osoby, które wyróżniły się w działaniach na rzecz szkoły. Ogromnym zainteresowaniemk cieszyły sie zdjęcia i kroniki szkolne, będące pretekstem do długich wspomnień z lat szkolnych.

fot. J.Kuik ABC