Spółka Strabag kończy przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców i rowerzystów ulegnie radykalnej poprawie.

Końcowy etap inwestycji wizytowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak. Przebudowa drogi w Wilkowicach to największa jednoroczna inwestycja finansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego w 2017 r. Połowę kosztów wartego 4,8 mln zł przedsięwzięcia pokryje budżet państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Przebudowę nawierzchni w Wilkowicach poprzedziła wymiana sieci wodociągowej. Na zlecenie gminy Lipno i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie wymieniono główną magistralę wraz z przyłączami. Potem spółka Strabag przebudowała 2,7 km ulic Dworcowej i Święciechowskiej (do szerokości sześciu metrów) zbudowała ciąg pieszo - rowery (2,5 m szerokości) przebudowała i zbudowała chodniki oraz przebudowała kanalizację deszczową.

{gallery}2017/artykuly/Wilkowice_droga_wizytacja_2_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}