Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach został laureatem regionalnego, wielkopolskiego etapu konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT”.

W XV edycji konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej" kapituła konkursu wyróżniła najlepsze trzy spośród 11 zgłoszonych wydarzeń cyklicznych, obiektów i szlaków. Przeszły one do ogólnopolskiego etapu konkursu na najlepszy produkt turystyczny, gdzie będą rywalizować z produktami z całej Polski.

Nominacje otrzymały:

1. Miejsce - Plenerowe Widowiska Historyczne "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie,

2. Miejsce - Festiwal Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska" w Gnieźnie,

3. Miejsce - Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych. Nagrodą główną dla produktu turystycznego, który zostanie wyróżniony "Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej", będzie kampania promocyjna zrealizowana przez POT o wartości nie mniejszej niż 100 tys. zł. Pozostałe produkty wyróżnione Certyfikatem POT zostaną włączone w działania promocyjne na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas gali konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” w Poznaniu zaprezentowano portal turystyczny Wielkopolski www.wielkopolska.travel

Fot.traktorimaszyna.pl