W Lesznie uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. Wiązankę kwiatów pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości złożyła m.in. delegacja samorządu powiatu leszczyńskiego.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny w kościele św. Antoniego. Potem uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości. Po przemówieniu prezydenta Leszna delegacje władz samorządowych, w tym powiatu leszczyńskiego, wojewódzkich, organizacji społecznych, służb mundurowych, szkół, klubów sportowych i kibiców Unii Leszno złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Pod pomnikiem odśpiewano hymn narodowy i Rotę, odbył się apel pamięci, a żołnierze oddali salwę honorową. Uroczystość uświetnił występ młodzieży z I LO w Lesznie oraz Orkiestry Dętej Miasta Leszna. Potem uczestnicy przeszli na festyn na ul. Wolności.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_Swieto_Niepodleglosci11.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}