Spółka Colas Polska prowadzi intensywne prace na kilku odcinkach największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Zwycięzca przetargu – spółka Colas Polska - i jej podwykonawcy wykonują prace drogowe na kilku odcinkach największej inwestycji w dziejach powiatu leszczyńskiego. Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km).

Spółka Colas Polska prowadzi prace na odcinku w granicach powiatu leszczyńskiego. Aktualnie prace wykonywane są na kilku odcinkach.

Na odcinku Włoszakowice – Zaborówiec trwa poszerzanie poboczy i wykonywanie nowych konstrukcji jezdni na części odcinków. Na wielu fragmentach drogi ułożone zostały już nawierzchnie bitumiczne. Aby maksymalnie zintensyfikować prace drogowe Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wyłączył ten odcinek z ruchu.

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_grudzien_Zaborowiec_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Także odcinek z Bukówca Górnego (od ronda) w kierunku Boguszyna został wyłączony z ruchu. Trwają intensywne prace przy poszerzaniu jezdni do 7,5 metra, na części odcinków wykonano już nową konstrukcję drogi i ułożono pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej.

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_grudzien_Bukowiec_Boguszyn_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Budowa kilometrowej obwodnicy Boguszyna wkracza w decydującą fazę. Trwają prace przy budowie nowej konstrukcji drogi.

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_grudzien_Boguszyn_obwodnica_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Roboty drogowe prowadzone są także w Bukówcu Górnym. Przy ruchu wahadłowym trwa  wymiana krawężników wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich.

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_grudzien_Bukowiec_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Natomiast spółka Budimex, na zlecenie Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie, wykonuje nowy odcinek drogi, głównie w granicach powiatu kościańskiego, od skrzyżowania z drogą powiatową Krzycko Wielkie – Boguszyn – Bronikowo, a przyszłym węzłem Nietążkowo na budowanej drodze ekspresowej S5. Na niektórych fragmentach odcinków zbudowano już całą konstrukcję, łącznie z pierwszą warstwą nawierzchni bitumicznej.

{gallery}2017/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_grudzien_Boguszyn_powiat_koscianski_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo